Többnyelvű Képes Építészeti Szótár

Az ÉK Egyesület koordinálásával 2017 szeptemberében egy új program indult el az Erasmus+ Stratégiai Partnerségek európai keretprogramán belül. Az ‘Illustrative Multilingual Dictionary for Architects, Builders and Construction Workers’ célja egy online elérhető és használható képes építészeti szótár összeállítása és keretrendszerének felállítása. A program 2020-as befejezéséig a soknemzetiségű konzorcium 9 nyelven tervezi elindítani a kezdetben 100-150 illusztrációt tartalmazó szótárat: az angol és német mellett magyarul, lengyelül, spanyolul, olaszul, bolgárul, portugálul és görögül lehet majd böngészni az oktatási segédanyagot. A szótár eleve azzal a céllal készül, hogy a praktizáló építészeket vagy éppen az építőipari szakmunkásokat is segíteni tudja Európa- és világszerte, egyben úgy, hogy mind a képanyagot, mind a nyelvek számát tekintve bővíthető legyen a jövőben. A szótár fontos elemei lesznek azok a gyakorlatok is, melyek révén a felhasználó le tudja mérni tudását az egyes fejezetek tartalmát illetően. A program feltöltés alatt álló honlapja az archidict.com címen érhető el, melyen a szótár rész várhatóan 2019 októberében fog élesedni – addigis a partnerség még dolgozik az illusztrációk összeállításán és a szakmai kifejezések fordításán.

A program résztvevői:

ÉK Egyesület, mint koordinátor

Partnerek:

Creative Learning Programmes, Edinburgh, Egyesült Királyság
Instituto Europeo de Lenguas Modernas, Granada, Spanyolország
Akademia SEK, Szófia, Bulgária
Best Cybernetics, Patras, Görögország
Assoziazione Euphoria, Róma, Olaszország
Oporto Global University, Porto, Portugália
Munkaügyi Központ, Katowice, Lengyelország