Török fotós alkotótábor

Nature and History Through The Youth Objectives címmel fotós alkotótábor valósult meg 2009. július 20. és 27. között a törökországi Kahramanmarasban a Youth in Action, Youth Exchange, Action 1.1 program keretein belül. A magyarországi előkészületek során az egyesület által toborzott csapat több találkozón, egyeztetésen állította össze az egyes résztvevők alkotásaiból a hazai fotóanyagot. A helyszínen a résztvevő 25 év alatti fiatalok török történelmi helyekről és tájakról készített illetve a hozott  képeikből a helyszínen kiállítást és fotóalbumot állítottak össze, közösen vitatva meg készülés közben a legjobb beállításokat, technikákat. A kinti program a fotós aktivitáson túl igyekezett elősegíteni a kultúrák közeledését és Törökország jobb és pontosabb megismerését is. A program magyarországi résztvevői az ÉK Egyesület szervezésében: Agura Eszter, Idei Dániel, Tódor Emánuel György, Végh Borbála és  Zsidek Gergő voltak.

NÉHÁNY AZ ALKOTÓTÁBORBAN KÉSZÍTETT FOTÓK KÖZÜL:

Programkoordinátor: Kürsat Ciftci – Kahramanmaras, Törökország
Partnerek és koordinátorok illetve kísérőszemélyek:

Consortia.es – Sevilla, Spanyolország – Rafael Sánchez
ÉK Egyesület – Budapest, Magyarország – Tamás Adrienn
SRPŠ –  Uničov, Csehország –  Kateřina Kuncová
Faculdade de Letras da Universidade de Lisboa – Lisszabon, Portugália – Aida Cardoso